Zwyczajne – nadzwyczajne raportowanie – teraz w nowej wersji!

obraz

Oczywiście najlepiej wiedzą to ci, dla których to „codzienność”. Dlatego to właśnie oni, eksperci – praktycy, zarówno w zakresie systemów automatyki, systemów wizualizacyjnych SCADA, jak i mających własne doświadczenia z systemami produkcyjnymi i rozwiązaniami do raportowania, stworzyli i nieustannie pracują nad najlepszym, naszym zdaniem, środowiskiem do raportowania, jakim jest Dream Report. Specjaliści ci doskonale poznali największe bolączki i potrzeby, zarówno pracowników związanych z produkcją, jak managerów, którzy przedsiębiorstwami zarządzają. Dream Report umożliwia agregację, analizę i publikację danych oraz alarmów z wielu różnorodnych źródeł (systemów SCADA, urządzeń przemysłowych, sterowników PLC, serwerów OPC i innych), umożliwiając całej organizacji dostęp do potężnej, automatycznej analityki biznesowej. Dzięki czytelnym raportom i analizom, opartym na bieżących danych procesowych, Dream Report pomaga w podejmowaniu trafniejszych decyzji i ułatwia zarządzanie pracą zakładu czy przedsiębiorstwa, tym samym zwiększając jego wydajność.W momencie powstania, Dream Report był pierwszym na rynku automatyki rozwiązaniem, dającym pełną funkcjonalność raportowania z różnych źródeł i systemów automatyki w jednej aplikacji. Dziś, po kilkunastu latach rozwoju, platforma oferuje jeszcze więcej możliwości. Wraz z najnowszą wersją 4.8 pojawiają się m. in.:

ZDALNE I RÓWNOLEGŁE PROJEKTOWANIE

Dream Report został przystosowany do pracy przy wielkich projektach, gdzie w tworzeniu raportów może uczestniczyć wiele osób. Mogą one równolegle projektować swoje raporty i dostosowywać ustawienia projektu, a dzięki funkcjonalnościom środo-wiska, wszystkie elementy trafiają na swoje miejsca i projekt zyskuje spójność. Program umożliwia blokowanie poszczególnych raportów lub całych modułów i śledzi kolejne zmiany wprowadzane przez użytkowników. Dzięki temu można podglądać zmiany w historii oraz szybko przywracać poprzednie wersje projektu lub raportu.Osoby pracujące nad projektem, łączą się zdalnie. Dostęp zabezpieczony jest poprzez hasła, stosowanie niestandardowego, konfigurowalnego portu oraz szyfrowanie połączenia.

DOSTĘP DO PORTALU WEB W KAŻDEJ LICENCJI.

Od wersji 4.8 w każdej licencji, w standardzie znajduje się co najmniej jeden dostępdo Web Portalu. W licencjach na 50, 250 i 1.000 zmiennych jest to jeden dostęp, w licencji 5.000 – 2, w licencji 10.000 – 5 dostępów, w licencji bez ograniczeń – 15 dostępów.

KONFIGURACJA PROJEKTU PRZECHOWYWANA W REPOZYTORIUM

Od najnowszej wersji oprogramowania, cała konfiguracja projektu przechowy-wana jest w jednym repozytorium, dzięki czemu zwiększa się stabilność i szybkość działania aplikacji.

NOWA FUNKCJA ZNAJDŹ I ZAMIEŃ

Funkcja ta działa na źródłach danych, nazwach elementów, definicjach czasu i zapytaniach SQL. Po wyszukaniu funkcja podświetla elementy, w których odnaleziono wystąpienia poszukiwanego ciągu. Dzięki temu możliwe jest szybkie prze-noszenie raportów/projektu z jednego rozwiązania na inne, jak również błyskawiczne użycie istniejących już raportów do nowych procesów czy urządzeń.Ponadto wersja 4.8 oprogramowania gwarantuje poprawną współpracę z bazą danych Microsoft SQL Server 2016 oraz wprowadza nowe drivery komunikacyjne Wonderware Online Historian oraz GE Smart Signal.